FB
Instagram
Youtube
TikTok
AED

HPV – wirus brodawczaka ludzkiego

Obecnie uważa się, że wszystkie przypadki raka szyjki macicy są poprzedzone przewlekłą infekcją HPV.

Wirus brodawczaka ludzkiego stwarza zagrożenie dla zdrowia i życia – jest wirusem przyczyniającym się do rozwoju nowotworów szyjki macicy, sromu, pochwy, prącia i odbytnicy. HPV u mężczyzn może przebiegać bezobjawowo, ale będąc nosicielami mogą zakazić swoje partnerki seksualne.

Masz dziecko wchodzące w wiek dojrzewania? Bywasz na saunie lub basenie, u fryzjera lub w salonie kosmetycznym? W trakcie różnych aktywności mogłeś się skaleczyć lub mieć kontakt z cudzą krwią lub śliną? Wykonaj szczepienie przeciw HPV sobie i swojemu dziecku.

Zalecenia: dziewczęta i chłopcy w wieku 11 – 12 lat; osoby w wieku do 26 lat, które wcześniej nie były zaszczepione. Korzyść ze szczepienia mogą odnieść także osoby w wieku 27 – 45 lat wcześniej nie szczepione. Informacje na temat aktywności seksualnej pacjenta nie mają wpływu na kwalifikację do szczepienia.

Przed każdym szczepieniem wymagana jest kwalifikacja lekarska (internista / specjalista medycyny rodzinnej). Po zakwalifikowaniu przez lekarza, iniekcji dokonuje pielęgniarka.

Przed szczepieniem dorosłe aktywnie seksualnie kobiety powinny zgłosić się na badanie ginekologiczne w celu wykluczenia patologicznych zmian szyjki macicy (cytologia).

Gardasil 9 co to jest?

Gardasil 9 jest przeznaczony dla osób dorosłych (kobiet i mężczyzn) i dzieci (dziewcząt i chłopców) powyżej 9 roku życia. Preparat stosuje się w celu zapobiegania nowotworom wywołanym przez HPV, a także zmianom przednowotworowym oraz brodawkom narządów płciowych (kłykcinom kończystym).

Zapraszamy do kontaktu i rejestracji w celu umówienia wizyty.

Zobacz także

Testy alergiczne na nietolerancje pokarmowe – 13.06.2024

Testy alergiczne na nietolerancje pokarmowe – 13.06.2024

Testy wykonujemy Pacjentom już od 1 roku życia.

Czytaj więcej
Pakiet kompleksowy dla kobiet i mężczyzn w promocyjnej cenie

Pakiet kompleksowy dla kobiet i mężczyzn w promocyjnej cenie

Zapraszamy do skorzystania z pakietu badań kompleksowych dla kobiet i mężczyzn w promocyjnej cenie.

Czytaj więcej

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty medycznej

Medycyna podróży

Konsultacje, szczepienia dorosłych i dzieci w CM Grapa Medica.

POZNAJ SZCZEGÓŁY

Program Profilaktyka 40 plus

BEZPŁATNE badania dla osób powyżej 40 roku życia.

POZNAJ SZCZEGÓŁY