FB
Instagram
Youtube

HPV – wirus brodawczaka ludzkiego

Obecnie uważa się, że wszystkie przypadki raka szyjki macicy są poprzedzone przewlekłą infekcją HPV.

Wirus brodawczaka ludzkiego stwarza zagrożenie dla zdrowia i życia – jest wirusem przyczyniającym się do rozwoju nowotworów szyjki macicy, sromu, pochwy, prącia i odbytnicy. HPV u mężczyzn może przebiegać bezobjawowo, ale będąc nosicielami mogą zakazić swoje partnerki seksualne.

Masz dziecko wchodzące w wiek dojrzewania? Bywasz na saunie lub basenie, u fryzjera lub w salonie kosmetycznym? W trakcie różnych aktywności mogłeś się skaleczyć lub mieć kontakt z cudzą krwią lub śliną? Wykonaj szczepienie przeciw HPV sobie i swojemu dziecku.

Zalecenia: dziewczęta i chłopcy w wieku 11 – 12 lat; osoby w wieku do 26 lat, które wcześniej nie były zaszczepione. Korzyść ze szczepienia mogą odnieść także osoby w wieku 27 – 45 lat wcześniej nie szczepione. Informacje na temat aktywności seksualnej pacjenta nie mają wpływu na kwalifikację do szczepienia.

Przed każdym szczepieniem wymagana jest kwalifikacja lekarska (internista / specjalista medycyny rodzinnej). Po zakwalifikowaniu przez lekarza, iniekcji dokonuje pielęgniarka.

Gardasil 9 co to jest?

Gardasil 9 jest przeznaczony dla osób dorosłych (kobiet i mężczyzn) i dzieci (dziewcząt i chłopców) powyżej 9 roku życia. Preparat stosuje się w celu zapobiegania nowotworom wywołanym przez HPV, a także zmianom przednowotworowym oraz brodawkom narządów płciowych (kłykcinom kończystym).

Zapraszamy do kontaktu i rejestracji w celu umówienia wizyty.

Zobacz także

Biopsja sutka/tarczycy pod kontrolą USG (BACC)

Biopsja sutka/tarczycy pod kontrolą USG (BACC)

Bezpłatne porady położnej oraz edukacja przedporodowa w Centrum Medycznym Grapa Medica w Konstancinie-Jeziornej.

Czytaj więcej
Bezpłatne spotkanie z położną

Bezpłatne spotkanie z położną

Bezpłatne porady położnej oraz edukacja przedporodowa w Centrum Medycznym Grapa Medica w Konstancinie-Jeziornej.

Czytaj więcej

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty medycznej