Informujemy, że w dniu 31.05 (piątek) CM Grapa Medica pracuje do godz. 19:00.

FB
Instagram
Youtube
TikTok

Ile jednostek podaje się na zniwelowanie zmarszczek np. czoła i dlaczego nie używamy sformułowania „obszar”?

Na różnych stronach salonów kosmetycznych i lekarskich możecie przeczytać, że cena obejmuje jeden lub więcej obszarów. Po pierwsze przestrzegamy Was, przed korzystaniem z usług salonów kosmetycznych, ponieważ botox lub wypełniacz może podać tylko lekarz. Toksyna botulinowa to lek, który jest najsilniejszą toksyną w medycynie, dlatego mogą ją podawać wyłącznie odpowiednio wyszkoleni lekarze.

Po drugie dawki toksyny botulinowej dobieramy bardzo indywidualnie. A to dlatego, że każdy z nas jest inny. Jeden ma mocniejsze mięśnie mimiczne, inny słabsze. U jednej osoby zmarszczki są mocnej zaznaczone niż u innej. W medycynie estetycznej do zniwelowania pionowej zmarszczki na czole (tzw. lwia zmarszczka) wystarczy zwykle około 15 jednostek toksyny, ale może wystarczyć mniej lub będzie potrzebnych kilka więcej. Na obszar całego czoła zwyczajowo używa się 50 – 75 jednostek, ale może wystarczyć mnie lub będzie potrzebne kilka więcej.

Nie pobieramy ceny za obszar, ponieważ nie wiemy czy na obszar np. Twojego czoła wystarczy 50 jednostek, czy może mniej lub więcej. Może taka liczba jednostek wystarczy jeszcze na ostrzyknięcie kurzych łapek. Ustalisz to z lekarzem w gabinecie. Być może stosujesz botox regularnie – wówczas wystarczy mniej jednostek, ponieważ regularnie stosowana toksyna botulinowa rozleniwia mięśnie, one niejako „zapominają” o tym, że mają się poruszać.

Tak samo sprawa wygląda z tzw. baby botoxem, który stosuje się na całej twarzy, ale w mniejszych dawkach. Baby botox stosowany jest w celu zapewnienia subtelnej poprawy wyglądu skóry, przy jednoczesnym zachowaniu naturalności mimiki twarzy.

Baby botox opiera się na innej, płytkiej, śródskórnej, technice podania mocno rozcieńczonej toksyny botulinowej. Nie jest podawany domięśniowo tak jak klasyczna wersja botoksu. Zabieg ten nie powoduje zablokowania mimiki twarzy. Nadaje jej jedynie wypoczęty wygląd. Zabieg ten jest idealny jest dla osób młodych, które jeszcze nie chcą mocnego efektu botoksu, a jednak chcą działać przeciwzmarszczkowo. W tym przypadku liczba użytych jednostek również wacha się od 100 przez 125 do 150, ale może wystarczyć mniej lub będzie potrzebnych kilka jednostek więcej. Minusem zabiegu baby botox jest to iż utrzymuje się krócej niż standardowa wersja zabiegu i aby utrzymać zadowalający efekt należy go powtarzać.

Zatem liczba użytych jednostek, a co za tym idzie cena zabiegu – zależy od tego jaki efekt chcesz osiągnąć. Nie wahaj się również powiedzieć lekarzowi jakim dysponujesz budżetem na dany zabieg (tysiąc złotych, tysiąc pięćset złotych, mniej/więcej) i zapytać, co w tej cenie można osiągnąć w zakresie toksyny botulinowej.

Zobacz także

Pierwsza wizyta u ginekologa – czego się spodziewać?

Pierwsza wizyta u ginekologa – czego się spodziewać?

Opieka prekoncpcyjna nad dziewczynką/nastolatką w jest ważnym elementem dbania o zdrowie i rozwój młodej kobiety.

Czytaj więcej
Zaplanuj Zdrową Podróż – szczepienia dla podróżujących

Zaplanuj Zdrową Podróż – szczepienia dla podróżujących

Rozmowa ze specjalistą medycyny rodzinnej i medycyny podróży dr Piotrem Daszkiewiczem.

Czytaj więcej

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty medycznej

Medycyna podróży

Konsultacje, szczepienia dorosłych i dzieci w CM Grapa Medica.

POZNAJ SZCZEGÓŁY

Program Profilaktyka 40 plus

BEZPŁATNE badania dla osób powyżej 40 roku życia.

POZNAJ SZCZEGÓŁY