FB
Instagram
Youtube
TikTok
AED

Wybielanie zębów

Kto z nas nie marzy o pięknym, śnieżnobiałym uśmiechu?

Często zdarza się, że zastosowanie najlepszych i najdroższych past wybielających nie przynosi pożądanego efektu. A może warto wypróbować wybielanie w gabinecie stomatologicznym?

Wybielanie polega na usunięciu przebarwień z zewnętrznej warstwy zęba, a także spod powierzchni szkliwa. Zmiana zabarwienia na jaśniejszą powoduje utlenienie barwników obecnych w zębinie. Cały zabieg trwa ok. 1,5 godziny, jest jednorazowy i całkowicie bezpieczny. U niektórych Pacjentów kuracja może powodować nadwrażliwość, która stopniowo mija do kilku godzin po zabiegu.

Głównym przeciwskazaniem wybielania jest aktywna próchnica. Zęby muszą być zdrowe i oczyszczone z kamienia i osadu, dziąsła – bez stanów zapalnych.

Wybielania nie wykonuje się u kobiet w ciąży i karmiących piersią oraz u osób poniżej 18 roku życia. Pamiętaj, że efekt wybielania jest sprawą indywidualną.

U jednych Pacjentów zęby wybielą się bardziej, u innych mniej. Istotny jest naturalny kolor zębów i ich podatności na zabiegi rozjaśniające. Uzyskany efekt utrzymuje się nawet do 2 lat.

Po zabiegu ważne jest utrzymanie tzw. białej diety przez około 2 tygodnie.

Konieczne jest powstrzymanie się od spożywania napojów i potraw barwiących, takich jak: czerwony barszcz, czerwone wino, czarna kawa, herbata, kurkuma, curry, buraki, jagody, truskawki, maliny, marchew, dynia itp.

Mimo wszystko, naprawdę warto! Zapraszamy!

Zobacz także

Zadbaj o swoje zdrowie z pomocą dietetyka

Zadbaj o swoje zdrowie z pomocą dietetyka

Prowadzony styl życia w znacznym stopniu wpływa na stan naszego zdrowia i samopoczucie. Spożywając każdego dnia posiłki o wysokiej wartości odżywczej, regularnie podejmując aktywność fizyczną, a także dbając o higienę snu, istotnie przyczyniamy się do zmniejszenia ryzyka rozwoju wielu chorób m.in cukrzycy, otyłości czy chorób serca. Potrzebujesz pomocy w zmianie stylu życia na zdrowszy? Nie […]

Czytaj więcej
AED w CM Grapa Medica

AED w CM Grapa Medica

W trosce o bezpieczeństwo Pacjentów i własne, zespół CM Grapa Medica w ostatnim czasie uczestniczył w szkoleniu z reanimacji, w tym z zastosowaniem defibrylatora AED.

Czytaj więcej

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty medycznej

Medycyna podróży

Konsultacje, szczepienia dorosłych i dzieci w CM Grapa Medica.

POZNAJ SZCZEGÓŁY

Program Profilaktyka 40 plus

BEZPŁATNE badania dla osób powyżej 40 roku życia.

POZNAJ SZCZEGÓŁY