FB
Instagram
Youtube
TikTok

Wybielanie zębów

Kto z nas nie marzy o pięknym, śnieżnobiałym uśmiechu?

Często zdarza się, że zastosowanie najlepszych i najdroższych past wybielających nie przynosi pożądanego efektu. A może warto wypróbować wybielanie w gabinecie stomatologicznym?

Wybielanie polega na usunięciu przebarwień z zewnętrznej warstwy zęba, a także spod powierzchni szkliwa. Zmiana zabarwienia na jaśniejszą powoduje utlenienie barwników obecnych w zębinie. Cały zabieg trwa ok. 1,5 godziny, jest jednorazowy i całkowicie bezpieczny. U niektórych Pacjentów kuracja może powodować nadwrażliwość, która stopniowo mija do kilku godzin po zabiegu.

Głównym przeciwskazaniem wybielania jest aktywna próchnica. Zęby muszą być zdrowe i oczyszczone z kamienia i osadu, dziąsła – bez stanów zapalnych.

Wybielania nie wykonuje się u kobiet w ciąży i karmiących piersią oraz u osób poniżej 18 roku życia. Pamiętaj, że efekt wybielania jest sprawą indywidualną.

U jednych Pacjentów zęby wybielą się bardziej, u innych mniej. Istotny jest naturalny kolor zębów i ich podatności na zabiegi rozjaśniające. Uzyskany efekt utrzymuje się nawet do 2 lat.

Po zabiegu ważne jest utrzymanie tzw. białej diety przez około 2 tygodnie.

Konieczne jest powstrzymanie się od spożywania napojów i potraw barwiących, takich jak: czerwony barszcz, czerwone wino, czarna kawa, herbata, kurkuma, curry, buraki, jagody, truskawki, maliny, marchew, dynia itp.

Mimo wszystko, naprawdę warto! Zapraszamy!

Zobacz także

Infekcje pochwy u dziewczynek i dziewcząt

Infekcje pochwy u dziewczynek i dziewcząt

Infekcje pochwy i sromu mogą być wywołane przez różne patogeny zakaźne.

Czytaj więcej
Chustonoszenie

Chustonoszenie

Chustonoszenie to praktyka noszenia dziecka w chuście lub nosidełku, która przynosi korzyści zarówno dla rodziców jak i dla dzieci.

Czytaj więcej

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty medycznej

Medycyna podróży

Konsultacje, szczepienia dorosłych i dzieci w CM Grapa Medica.

POZNAJ SZCZEGÓŁY