Informujemy, że w dniu 31.05 (piątek) CM Grapa Medica pracuje do godz. 19:00.

FB
Instagram
Youtube
TikTok

Zabiegi medycyny estetycznej są dla każdego

Rozmowa z Panią Dorotą Kowalczyk – lekarzem medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej, anestezjologiem w Centrum Medycznym Grapa Medica

Pani doktor, czym uzasadnić popularność medycyny estetycznej?

Doktor Dorota Kowalczyk: Często do szczęścia potrzeba nam tylko odrobiny pewności siebie i temu służą zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Postęp, jaki nastąpił w ciągu ostatnich kilkunastu lat jest ogromny i nie ustaje. Usługi są coraz bardziej dostępne i bezpieczne, dlatego coraz więcej osób po nie sięga. I bardzo dobrze.

Co jest najpopularniejsze wśród zabiegów po jakie sięgamy?

dr Dorota Kowalczyk: Wśród najpopularniejszych zabiegów na twarz są te, w których używamy toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego. Wypełniacze stosuje się przede wszystkim do wypełniania zmarszczek, modelowania ust, owalu twarzy oraz do korekty nosa. Toksyna botulinowa jest stosowana w usuwaniu efektów mimicznych np. tzw.kurzych łapek, lwiej zmarszczki. Sprawdzi się również, jeżeli chcemy usunąć zmarszczki poprzeczne czoła. Mięśnie i skóra w tych miejscach są rozluźniane celem nadania im młodszego wyglądu i złagodzenia wyrazu oczu. Preparat ten jest również stosowany w leczeniu nadmiernej potliwości oraz w leczeniu migreny.

Jeśli nie mamy doświadczenia w tej dziedzinie, to jak wybrać odpowiedni gabinet medycyny estetycznej?

dr Dorota Kowalczyk: Prawidłowe wykonanie zabiegu wymaga precyzji i doświadczenia. Dlatego właśnie najlepiej poszukać doświadczonego lekarza z zakresu medycyny estetycznej. Dowiedzmy się również, jaka jest jakość kwasu hialuronowego wykorzystywanego podczas zabiegów. Od tego zależy jak długo będą utrzymywały się efekty. Chociaż wygładzenie zmarszczek mimicznych kojarzy nam się raczej z wizytą u kosmetyczki, botox lub wypełniacz może podać tylko lekarz. Toksyna botulinowa to lek, który jest najsilniejszą toksyną w medycynie, dlatego mogą ją podawać wyłącznie odpowiednio wyszkoleni lekarze.

Podobnie rzecz ma się z wypełniaczami, które są materiałami medycznymi pozostawianymi w tkankach na dłuższy czas. Ponadto występują przeciwwskazania do wykonania w/w zabiegów z zakresu medycyny estetycznej oraz ryzyko powikłań, których uniknąć może prawidłowo wyszkolony lekarz. Podczas przeprowadzonego wywiadu lekarz zapyta nas o stan zdrowia oraz historię zabiegów i wybierze odpowiedni zakres i plan zabiegów. Zabiegi medycyny estetycznej można łączyć. Zwykle mają one działanie uzupełniające, synergistyczne. Co i jak łączyć powinniśmy bezwzględnie skonsultować z lekarzem.

Nowy obiekt, w którym znajduje się Centrum Medyczne Grapa Medica ma przede wszystkim zespół wykwalifikowanych lekarzy medycyny estetycznej, współpracuje ze mną dr n. med. Maciej Luterek, bardzo dogodną lokalizację i komfortowe wnętrza, które zapewniają dyskrecję oraz spokój, niezbędne do wykonywania medycznych zabiegów.

Źródło: piasecznonews.pl

Zapraszamy do zapoznania się w ofertą zabiegów medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej.

Zobacz także

Pierwsza wizyta u ginekologa – czego się spodziewać?

Pierwsza wizyta u ginekologa – czego się spodziewać?

Opieka prekoncpcyjna nad dziewczynką/nastolatką w jest ważnym elementem dbania o zdrowie i rozwój młodej kobiety.

Czytaj więcej
Zaplanuj Zdrową Podróż – szczepienia dla podróżujących

Zaplanuj Zdrową Podróż – szczepienia dla podróżujących

Rozmowa ze specjalistą medycyny rodzinnej i medycyny podróży dr Piotrem Daszkiewiczem.

Czytaj więcej

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty medycznej

Medycyna podróży

Konsultacje, szczepienia dorosłych i dzieci w CM Grapa Medica.

POZNAJ SZCZEGÓŁY

Program Profilaktyka 40 plus

BEZPŁATNE badania dla osób powyżej 40 roku życia.

POZNAJ SZCZEGÓŁY