FB
Instagram
Youtube
TikTok
AED

Cennik

Dla pacjentów z aktywną deklaracją lekarza POZ w Grapa Medica obowiązują niższe ceny.

Złóż deklarację do lekarzy POZ i zyskaj zniżki na konsultacje specjalistyczne w Centrum Medycznym Grapa Medica.

Cena usługi może ulec zmianie. Informacje dotyczące usług świadczonych przez Grapa Medica Sp. z o.o. zawarte na stronie internetowej nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

NazwaKategoriaCena (PLN)
NazwaKategoriaCena (PLN)
KodNazwa badaniaRodzaj materiałuPrzybliżony czas oczekiwania na wynik (dni)Cena (PLN)
NazwaKategoriaCena (PLN)
NazwaKategoriaCena (PLN)

Zadbaj o swoje zdrowie z pomocą dietetyka

Prowadzony styl życia w znacznym stopniu wpływa na stan naszego zdrowia i samopoczucie. Spożywając każdego dnia posiłki o wysokiej wartości odżywczej, regularnie podejmując aktywność fizyczną, a także dbając o higienę snu, istotnie przyczyniamy się do zmniejszenia ryzyka rozwoju wielu chorób m.in cukrzycy, otyłości czy chorób serca. Potrzebujesz pomocy w zmianie stylu życia na zdrowszy? Nie wiesz od czego zacząć? Skorzystaj z konsultacji dietetycznej w Grapa Medica i dowiedz się, co i jak warto zmienić, aby poprawić swój stan zdrowia i zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób w przyszłości.

Jak wygląda pierwsza konsultacja z dietetykiem w Grapa Medica?

Na pierwszym spotkaniu dietetyk przeprowadzi szczegółowy wywiad zdrowotny i żywieniowy. Informacje na temat aktualnego stanu zdrowia, w tym omówienie występujących chorób i zaburzeń, umożliwia indywidualne dostosowanie zaleceń żywieniowych.

Co warto zabrać ze sobą na pierwszą wizytę?

  • dzienniczek żywieniowy, uwzględniający liczbę i skład posiłków, a także możliwie występujące dolegliwości przed i po jedzeniu,
  • aktualne wyniki badań laboratoryjnych takich jak morfologia, stężenie glukozy na czczo, lipidogram, hormony tarczycy i innych w zależności od występujących chorób,
  • listę przyjmowanych leków i suplementów diety.

Pierwsze 60 minutowe spotkanie to czas na dokładne omówienie prowadzonego stylu życia:

  • stosowanej diety oraz jej wpływu na aktualny stan zdrowia,
  • aktywności fizycznej - intensywności i częstotliwości,
  • higieny snu,
  • narażenia na stres.

Informacje na temat aktualnych nawyków żywieniowych, sytuacji zdrowotnej, możliwości czasowych i ekonomicznych, umożliwią ustalenie realnego celu i zakresu współpracy.

Podstawą konsultacji dietetycznej w Grapa Medica jest edukacja żywieniowa w zakresie kompozycji wartościowych posiłków dostosowanych do potrzeb i aktualnego stanu zdrowia pacjenta. Podczas wizyty dietetyk przekazuje zalecenia zgodne z aktualnym stanem wiedzy, kierując się najnowszymi rekomendacjami żywieniowymi. Każde zalecenia są dokładnie tłumaczone, przekazywane prostym i przystępnym językiem. W trakcie konsultacji omawiane są także najczęstsze błędne przekonania na temat diety, które negatywnie wpływają na relacje z jedzeniem i mogą utrudniać stosowanie zaleceń żywieniowych i wprowadzanie zmian na stałe. Każde spotkanie ze specjalistą prowadzone jest w komfortowej atmosferze, bez negatywnego oceniania dotychczasowej diety i narzucania restrykcji żywieniowych. Po zakończeniu wizyty pacjent otrzymuje podsumowanie rozmowy, najważniejsze zalecenia, a także materiały edukacyjne do samodzielnej pracy.

Konsultacja kontrolna, która trwa do 30 minut, to czas na omawianie pojawiających się trudności i wspólne szukanie odpowiednich rozwiązań. Podczas kontroli prowadzona jest dalsza edukacja żywieniowa, przekazywane są dodatkowe wskazówki żywieniowe oraz, jeśli zaistnieje taka potrzeba, dodatkowe praktyczne materiały.

Z konsultacji dietetycznej w Grapa Medica mogą skorzystać wszystkie osoby, które chcą m.in. zmienić nawyki żywieniowe i poprawić swój stan zdrowia, zredukować lub zwiększyć masę ciała, a także nauczyć się komponować pełnowartościowe posiłki. Konsultacje nie obejmują terapii zaburzeń odżywiania. Dzieci i młodzież do 18- stego roku życia mogą skorzystać z porady dietetycznej pod warunkiem obecności pełnoletniego rodzica lub opiekuna.

Na pierwszą konsultację należy przynieść wypełniony dzienniczek żywieniowy. Dzienniczek należy prowadzić co najmniej 3 dni w tygodniu, najlepiej następujące po sobie - np. 2 dni robocze i jednen dzień wolny od pracy. Warto wypełniać go na bieżąco - tuż po zakończonym posiłku.

Pobierz dzienniczek do wydruku
NazwaKategoriaCena (PLN)
NazwaKategoriaCena (PLN)
NazwaKategoriaCena (PLN)
NazwaKategoriaCena (PLN)
Nazwa pakietuKategoriaPrzybliżony czas oczekiwania na wynik (dni)Cena (PLN)
NazwaKategoriaCena (PLN)
NazwaKategoriaCena (PLN)
NazwaKategoriaCena (PLN)

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty medycznej

Choroby układu krążenia (ChUK) są główną przyczyną zgonów na świecie.

Wykonaj test, posłuchaj podcastu, zapisz się na bezpłatne badania laboratoryjne.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ