Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w ludzkim organizmie, szczególnie w skórze, stawach oraz tkankach łącznych.
Dzięki swoim właściwościom nawilżającym, wypełniającym oraz regenerującym, zyskał on ogromną popularność w medycynie estetycznej. Stosowany kwas hialuronowy występuje w dwóch formach, jako usieciowany oraz nieusieciowany. Każda z nich ma konkretne zastosowania i właściwości.
Nieusieciowany kwas hialuronowy to forma płynna, której głównym celem jest intensywne nawilżenie skóry. Jest często stosowany w zabiegach mezoterapii, podczas których jego małe ilości wprowadzane są za pomocą mikroiniekcji. Zabieg ten skutecznie poprawia elastyczność skóry, zmniejsza widoczność drobnych zmarszczek, a także wspomaga jej regenerację. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które pragną uzyskać naturalny efekt wygładzenia i nawilżenia.
Usieciowany kwas hialuronowy to forma, która powstaje w wyniku chemicznych procesów, mających na celu łączenie cząsteczki kwasu w trójwymiarową sieć. Dzięki tej strukturze, usieciowany kwas hialuronowy ma dłuższy czas działania i wykazuje większą gęstość. Forma ta jest stosowana jako wypełniacz, przede wszystkim w zabiegach wolumetrii twarzy oraz powiększania ust. Stosowany jest głównie w zabiegach konturowania twarzy, wypełniania zmarszczek oraz powiększania ust. Preparaty zawierające usieciowany kwas hialuronowy mogą utrzymywać swoje działanie od kilku miesięcy do nawet dwóch lat, w zależności od specyfiki produktu oraz stylu życia pacjenta.
Zarówno usieciowany jak i nieusieciowany kwas hialuronowy mają unikalne zastosowania w medycynie estetycznej. Wybór odpowiedniego preparatu powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta oraz efektów, jakie chce on osiągnąć. Warto pamiętać, że skuteczność oraz bezpieczeństwo zabiegów w dużej mierze zależy od doświadczenia i umiejętności specjalisty wykonującego procedurę.
Autor:
Lek. Łata Michał
Lekarz, dyplomowany lekarz medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej.
Absolwent kierunku lekarskiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz podyplomowego kierunku Medycyny Estetycznej na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.
Autor i współautor publikacji naukowych dotyczących medycyny regeneracyjnej i nurtu longevity.
W swojej praktyce podkreśla osobiste podejście do pacjenta oraz stawia na komfort pacjenta w trakcie leczenia i procedury terapeutycznej.
Zobacz także
Wpisz dane do kalkulatora i wylicz swoje BMI. Wynik określi jakie zapotrzebowanie energetyczne ma Twój organizm.
Kleszcze mogą przenosić groźne choroby, m.in. boreliozę i kleszczowe zapalenie mózgu (KZM). Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i bliskich!
Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty medycznej
Twoja skóra po ziemie potrzebuje odnowy?
Zabieg SkinPen to rozwiązanie na wiele problemów skórnych.